Wellisair teknolojisi ne içindir? 

Wellisair, tüm sektörlerdeki hava ve yüzeylerin arındırılmasına ve dezenfekte edilmesine olanak sağlayan çok yönlü bir üründür. Bu teknolojinin geniş etki alanı göz önüne alındığında, dört ana uygulama tanımlanabilir:

 Virüs temizleme(Virüsten Arındırma):

Wellisair teknolojisi, farklı karakteristikteki (morfoloji, bulaşma, vb.) ve farklı ortamlardaki (ıslak ve kuru) virüsler üzerinde test edilmiştir. 

En iyi bilinenlerden bazıları şunlardır: Respiratuvar Sinsitiyal Virüs (RSV), Rotavirüs veya Coxsackievirus (el-ağız-ayak). 
 

Wellisair'in etkisi, zarflı virüslerde nem, kuru ortamlara göre gelişmiş oksidasyon sürecini ve virüslerin yok edilmesini kolaylaştırırken, zarfsız virüslerde, ıslak koşullarda etkinliğin kuru ortamlardakinden daha az olduğunu şeklinde sonuçlanmıştır. Tüm testlerde elde edilen sonuçlar% 90-99 civarında eliminasyon sonucu elde edilmiştir,  bu da Wellisair'i havanın ve yüzeylerin viral dezenfeksiyonu için ideal kılar. 
 
(Grafik 1. Wellisair ünitesinin performansına kıyasla virüsün yüzde azalması. Bazı laboratuar testlerinin sonuçları.) 

Bu özellik, ürünü hastaneler, laboratuvarlar, analiz klinikleri, veterinerler veya güzellik merkezleri için ideal hale getirir. Diğer bir deyişle, ağırlıklı olarak sağlık sektörü, mikroorganizma araştırma merkezleri ve hayvan sağlığı için. 

 Bakteri Temizleme:
 

Bir diğer önemli patojen mikroorganizma grubu, tarih boyunca ciddi hastalıklara neden olan bakterilerdir.

Wellisair, Bacillus subtilis (aşırı sıcaklık ve radyasyon koşullarına dirençli), Staphylococcus aureus (klor gibi dezenfektanlara dirençli) veya Salmonella (çeşitli antibiyotiklere dirençli) gibi birçok ana bakteriye karşı test edilmiştir. Bu testlerdeki sonuçlara göre  etkileşimden sonraki birkaç saat içinde bakteriler ortalama% 99,7 oranında yok edilmiştir. 
 

 
(Grafik 2. Wellisair ünitesinin performansına kıyasla bakterilerin yüzde azalması. Bazı laboratuar testlerinin sonuçları.) 

Bakteri ve virüslerin ortadan kaldırılması, insanlar veya hayvanlar arasında bulaşmayı önlemenin en iyi yoludur , bu nedenle sağlık sektörlerinde, veteriner kliniklerinde, okullarda, ulaşım araçlarında veya insan yoğunluğunun yüksek olduğu yerlerde kullanılması son derece faydalı olacaktır. 

Hava Kalitesi: Uçucu organik bileşiklerin (VOC) ve atmosferik parçacıkların (PM) azaltılması: 
 

Mikroorganizmaların yanı sıra havada bulunan ve ciddi patolojilere neden olabilen ve / veya nüfusun büyük bir kısmı için alerjen olabilecek başka tür bileşikler de vardır. Wellisair, bir dizi reaksiyon yoluyla VOC'leri ve PM'yi zararsız bileşiklere oksitlemeye izin verir. 

 

Doğrulamak için, formaldehit (VOC) ve PM1, PM2.5 ve PM10 partiküllerine karşı birkaç test gerçekleştirildi ve yarım saatlik maruziyetten sonra neredeyse tamamen yok olduklarını gördü.

 
(Grafik 3. Wellisair ünitesinin performansına kıyasla hava kirleticilerinde yüzde azalma. Laboratuvar test sonuçları​.​) 

Bu özellik sayesinde Wellisair,bu tür bileşiklerin veya atmosferik parçacıkların üretilebileceği gıda endüstrilerine, gıda depolarına, laboratuarlara veya taşıma araçları gibi yerlere kurulmak için idealdir. 

Hava Kalitesi: Koku Azaltılması (VOCs):
VOCs bir kısmı formaldehit, amonya ve toluenes, bir sıvı (veya katı) devlet bir gaz giderken koku sorumludur.

 

Kamusal alanlarda (yönetim, spor salonları, vb.), veterinerler, çiftlikler, ulaşım araçları veya ofisler gibi toksinlerden arınmış, kokusuz bir ortam olması çok önemli olduğundan, Wellisair bu bileşiklere karşı test edilmiş ve gelişmiş oksidatif reaksiyona maruz kaldıktan birkaç saat sonra %80-99 oranında azalma elde etmiştir.

 
(Grafik 4. Wellisair ünitesinin performansına kıyasla kokuların yok edilme yüzdesi. Bazı laboratuar testlerinin sonuçları.) 

Wellisair ünitesi uygulamalarının, virüs ve bakterilerden korunmak adına tüm sektörler için ideal olduğu gösterilmiştir.